Czy Hondziarze potrafią jeździć manualem? [Afera ze skrzynią biegów w Type R] – BEZ CENZURY

Czy Hondziarze nie potrafią jeździć manualem? A może ktoś im to chce wmówić?

Napisał do mnie Paweł, który od ponad roku jest właścicielem Hondy Civic Type R, ale od ponad siedmiu miesięcy nią nie jeździ? Dlaczego? Ciężko się jeździ samochodem bez skrzyni biegów… Co się stało?

Paweł kupił nowy samochód w salonie. Po kilku miesiącach zauważył jednak problemy ze skrzynią. Słychać było dziwne zgrzyty, pojawiły się kłopoty z wrzuceniem biegu.

Auto cały czas jest na gwarancji, więc zwrócił się do Hondy. Wówczas się okazało, że Honda zakwalifikowała uszkodzenie skrzyni jako wynikające z niewłaściwej eksploatacji pojazdu, a tego nie obejmuje gwarancja. Uznano, że to jego “zbyt agresywny styl jazdy” spowodował uszkodzenie.

Dealer Hondy, u którego Paweł kupił samochód, zaproponował natomiast partycypację w kosztach (pokrycie kosztów wymiany synchronizatorów biegu 1-2 oraz robocizny). Na pozostałe części, które należy wymienić, zaoferował rabat 15%.

Paweł zwrócił się o opinię do rzeczoznawcy. Ten – w przeciwieństwie do Hondy – potwierdził, że skrzynia ma wady fabryczne. I co teraz?

Nie znam oczywiście stylu jazdy Pawła, ale styl pozostałych bohaterów tej historii też pozostawia wiele pytań…

A Wy co sądzicie o tej historii?

Jedna myśl do “Czy Hondziarze potrafią jeździć manualem? [Afera ze skrzynią biegów w Type R] – BEZ CENZURY”

  1. Jestem mało szczęśliwym posiadaczem fk8 i niestety takie podejście Hondy nie dotyczy tylko skrzyni biegów. W moim egzemplarzu dodatkowo słychać jakiś głośny metaliczny hałas w momencie załączenia się klimatyzacji przy zimnym silniku. ASO także stwierdza, że taka jest charakterystyka tego modelu. Przebieg u mnie to jedynie 10k ale zaczynam się poważnie obawiać co będzie dalej. Trzeszczące plastiki, hałasy dobiegające z pod maski, informacje jakie pojawiają się od innych użytkowników i podejście Hondy do rozwiązywania problemów nie napawają optymizmem na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.